Huta Podgórna

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
199 000 PLN
Powierzchnia działki
1 687 m2
Przeznaczenie działki
Rekreacyjna
Szerokość działki (mb.)
24
Długość działki (mb.)
70
Ukształtowanie działki
Płaska
Kształt działki
Prostokąt
Ogrodzenie
Brak

Opis nieruchomości

Oferuję do sprzedaży dwie działki rekreacyjne, każda o powierzchni 1687m2, położone w malowniczej miejscowości Huta Podgórna - Popowo A gminie Somianka. Przy działkach znajduje się prąd. Działki mają status działek leśnych, istnie możliwość uzyskania warunków zabudowy na domki letniskowe lub całoroczne.
Miejscowość leży w widłach Bugu i Narwi, wśród boru sosnowo-brzozowego. W 1929 roku Teodor Bursze zaprojektował plan nowego Popowa Letnisko, czyli miasta ogrodu, które miało służyć zamożnym Warszawiakom jako odskocznia od stołecznego pędu. To dzięki innowacyjnemu pomysłowi architekta układ małej wsi, na skraju puszczy Białej, jest tak wyjątkowy. Punktem centralnym Popowa jest kolisty plac, z którego wybiega promieniście osiem dróg, przy których znajdują działki. W latach 30-tych nabywali je kupcy z najodleglejszych stron Polski poszukujący czystego powietrza, odpoczynku na łonie natury, spokoju, ciszy i dostępu do rzek. W tym czasie powstały również pierwsze, bardzo nieliczne wille, kasyno, tereny sportowe, kąpielisko na Narwii oraz elektrownia. No prawdziwe uzdrowisko - letnisko. Niestety rozwój miejscowości zahamował wybuch II wojny światowej, wiele budynków uległo zniszczeniu, a po jej zakończeniu nie wrócono już do projektu miasta-ogrodu.

"My jednak dalej w zielone gramy i wychwalamy Popowo Letnisko znajomym i nieznajomym a żyje się tu jak sama nazwa wskazuje letniskowo. Możecie przyjechać tu w pojedynkę lub w parze. Wziąć matę do jogi, rower lub zbiór książek. Koniecznie zabierzcie swoje zwierzaki i w drogę. Po leśną aromaterapię, po pływanie SUPem, wieczory przy kominku i bose spacery po ściółce."

Zapraszam do Kontaktu
Urszula Radzikowska
Tel.667 506 508

Parametry dodatkowe

  • Droga dojazdowa: Polna droga

Kontakt

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Lider Haus  dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest Lider Haus Sp. z o.o. z siedzibą w Łomianki (05-092) przy Brukowa 28A. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).